TFCR1206-8W-E-5231BT
Venkel
Product No:
TFCR1206-8W-E-5231BT
Package:
1206
Description:
RES 5.23K OHM 0.1% 1/8W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 5.23 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W