Home / Fuses / TFLM-120A
minImg
TFLM-120A
OptiFuse
Product No:
TFLM-120A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
FUSE AUTO 120A 32VAC 32VDC
In Stock : 2848
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Response Time -
Color White
Approval Agency JASO
Current Rating (Amps) 120 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.906" L x 0.642" W x 0.996" H (23.00mm x 16.30mm x 25.30mm)
Product Status Active
Series TFLM
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Auto Link
Voltage Rating - AC 32 V