Home / Fixed Inductors / TFM201208BLE-R33MTCF
minImg
TFM201208BLE-R33MTCF
TDK Corporation
Product No:
TFM201208BLE-R33MTCF
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0805
Description:
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, TH
In Stock : 2687
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 330 nH