TFSSF220RJE
Ohmite
Product No:
TFSSF220RJE
Manufacturer:
Ohmite
Description:
RES 220 OHM 5% 2W SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.024" L x 0.413" W (26.00mm x 10.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
Resistance 220 Ohms
Series TFSS
Power (Watts) 2W