TGH-0955-01
t-Global Technology
Product No:
TGH-0955-01
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
ALUMINIUM HEAT SINK 95.5X95MM
User Guide
Shape Rectangular, Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.563" (14.30mm)
Series TGH
Thermal Resistance @ Forced Air Flow -
Type Top Mount
Length 3.740" (95.00mm)
Mfr t-Global Technology
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Bulk
Attachment Method -
Width 3.760" (95.50mm)