Home / Pads, Sheets / TH997-288-192-3.0
minImg
TH997-288-192-3.0
Penchem Technologies Sdn Bhd
Product No:
TH997-288-192-3.0
Description:
THERM PAD 288MMX192MM BLUE
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage Thermally Conductive
Storage/Refrigeration Temperature 68°F ~ 86°F (20°C ~ 30°C)
Shape Rectangular
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity -
Color Blue
Backing, Carrier -
Outline 288.00mm x 192.00mm
Material Silicone
Thermal Conductivity 2.4W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.118" (3.00mm)