THL 20-4810WI
Traco Power
Product No:
THL 20-4810WI
Manufacturer:
Traco Power
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series THL 20WI (20W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%