THM 10-2411WI
Traco Power
Product No:
THM 10-2411WI
Manufacturer:
Traco Power
Description:
DC DC CONVERTER 5V 10W
In Stock : 548
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series THM 10WI (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 86.5%