THN 15-2415WIR
Traco Power
Product No:
THN 15-2415WIR
Description:
DC DC CONVERTER 24V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 625mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series THN 15WIR (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%