THN 15-4822WIR
Traco Power
Product No:
THN 15-4822WIR
Manufacturer:
Traco Power
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
In Stock : 8
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 625mA, 625mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series THN 15WIR (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%