THS4150CDGKG4
Texas Instruments
Product No:
THS4150CDGKG4
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
8-VSSOP
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8VSSOP
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 33 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Differential
-3db Bandwidth 150 MHz
Slew Rate 650V/µs
Gain Bandwidth Product 340 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 17.5mA
Current - Input Bias 4.3 µA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-VSSOP
Voltage - Input Offset 1.1 mV
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 4 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 1
Package Tube
Amplifier Type Differential
Current - Output / Channel 85 mA