THS4150IDGNR
Texas Instruments
Product No:
THS4150IDGNR
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
8-HVSSOP
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8HVSSOP
In Stock : 1280
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 33 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Differential
-3db Bandwidth 150 MHz
Slew Rate 650V/µs
Gain Bandwidth Product 340 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 17.5mA
Current - Input Bias 4.3 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-HVSSOP
Voltage - Input Offset 1.1 mV
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Voltage - Supply Span (Min) 4 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Differential
Current - Output / Channel 85 mA