TJT15033RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TJT15033RJ
Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 150W
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 4.724" L x 3.150" W (120.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Screw Holes
Resistance 33 Ohms
Series TJT
Power (Watts) 150W