TL-N20ME1
Omron Automation and Safety
Product No:
TL-N20ME1
Description:
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.787" (20mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency 40Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V