TL-YS15MC11-US
Omron Automation and Safety
Product No:
TL-YS15MC11-US
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM MOD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66, NEMA 1,3,4,12,13
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency 40Hz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V