TLJR106M010S2000
KYOCERA AVX
Product No:
TLJR106M010S2000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series TLJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF