TLM2HER01JTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TLM2HER01JTE
Package:
2010
Description:
RES 0.01 OHM 5% 3/4W 2010
In Stock : 104
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 10 mOhms
Series TLM, CGS
Power (Watts) 0.75W, 3/4W