TLR2BWDTD5L00F75
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
TLR2BWDTD5L00F75
Package:
1206
Description:
RES 5M OHM 1% 1W 1206
In Stock : 4830
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.032" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series TLR
Power (Watts) 1W