TLR2HWDTE1L00F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
TLR2HWDTE1L00F50
Package:
2010
Description:
RES 0.001 OHM 1% 2W 2010
In Stock : 157
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 1 mOhms
Series TLR
Power (Watts) 2W