TMK212BJ474MD-T
Taiyo Yuden
Product No:
TMK212BJ474MD-T
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF