TMOV14RP320M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV14RP320M
Description:
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
In Stock : 727
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Capacitance @ Frequency 380 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series iTMOV®
Energy 136J
Package / Case Disc 14mm 3-Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 420 V