TMOV20R200M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV20R200M
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 314V 10KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 283 V
Capacitance @ Frequency 1250 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 314 V
Varistor Voltage (Max) 345 V
Series iTMOV®
Energy 154J
Package / Case Disc 20mm 3-Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 200 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 260 V