TMOV20RP510E
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV20RP510E
Description:
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
In Stock : 2075
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 738 V
Capacitance @ Frequency 350 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 820 V
Varistor Voltage (Max) 902 V
Series TMOV®
Energy 325J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 510 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 670 V