TMOV25SP115E
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP115E
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 180V 20KA SQUARE 25MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 162 V
Capacitance @ Frequency 3200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V
Series TMOV® 25S
Energy 170J
Package / Case Square 25mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 115 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 150 V