TMOV34S201M
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S201M
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 320V 40KA SQUARE 34MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 288 V
Capacitance @ Frequency 6500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 320 V
Varistor Voltage (Max) 352 V
Series TMOV® 34S
Energy 430J
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 200 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 265 V