TMOV34S391EP
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S391EP
Description:
VARISTOR 620V 40KA SQUARE 34MM
In Stock : 30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 558 V
Capacitance @ Frequency 3300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Series TMOV® 34S
Energy 800J
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 385 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 506 V