Home / Varistors, MOVs / TMOV34S481MX2696
minImg
TMOV34S481MX2696
Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV34S481MX2696
Description:
VARISTOR 750V 40KA SQUARE 34MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 675 V
Capacitance @ Frequency 2700 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 750 V
Varistor Voltage (Max) 825 V
Series TMOV® 34S
Energy 960J
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 480 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 640 V