Home / Fixed Inductors / TMPA 1005SV-1R0MN-D
minImg
TMPA 1005SV-1R0MN-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
TMPA 1005SV-1R0MN-D
Description:
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 23 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 1 µH