Home / Fixed Inductors / TMPA 2313SP-4R7MN-D
minImg
TMPA 2313SP-4R7MN-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
TMPA 2313SP-4R7MN-D
Description:
4.7 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
In Stock : 160
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 34A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 44 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2mOhm Max
Inductance 4.7 µH