Home / Fixed Inductors / TMPC 1004HV-220MG-D
minImg
TMPC 1004HV-220MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
TMPC 1004HV-220MG-D
Description:
22 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR S
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Inductance 22 µH