TMS320C6726RFP250
Texas Instruments
Product No:
TMS320C6726RFP250
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
144-HTQFP (20x20)
Description:
IC FLOATING-POINT DSP 144-HTQFP
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC)
Non-Volatile Memory ROM (384kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 144-HTQFP (20x20)
Clock Rate 250MHz
Series TMS320C672x
Type Floating Point
Package / Case 144-TQFP Exposed Pad
Voltage - Core 1.20V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 3.30V