TNPU08051K62BZEN00
Vishay Dale
Product No:
TNPU08051K62BZEN00
Description:
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.62 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W