TO1608-471M
Tamura
Product No:
TO1608-471M
Manufacturer:
Tamura
Description:
FIXED IND 470UH 150MA 5.06OHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.06Ohm Max
Inductance 470 µH
Series TO1608
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz