TO3316-151M
Tamura
Product No:
TO3316-151M
Manufacturer:
Tamura
Description:
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 150 µH
Series TO3316
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.5MHz