TP164009-1
DB Unlimited
Product No:
TP164009-1
Manufacturer:
DB Unlimited
Description:
BUZZER PIEZO 9V 16.5MM CUSTOM
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Input Type Peak-Peak Signal
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Approval Agency -
Duration -
Termination Wire Leads
Voltage - Rated 9 V
Mounting Type Custom
Size / Dimension 0.650" Dia (16.50mm)
Current - Supply 7mA
Product Status Active
Voltage Range 1 ~ 25V
Ratings -
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Series -
Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 9V, 10cm
Technology Piezo
Mfr DB Unlimited
Frequency 4kHz