TPSA156M010S1000
KYOCERA AVX
Product No:
TPSA156M010S1000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V 1005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1005 (2512 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF