TPSB107K004R0200
KYOCERA AVX
Product No:
TPSB107K004R0200
Description:
CAP TANT 100UF 10% 4V 1411
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF