TPSB475K010T1400
KYOCERA AVX
Product No:
TPSB475K010T1400
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1411
In Stock : 3721
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF