TPSD107M010Y0080
KYOCERA AVX
Product No:
TPSD107M010Y0080
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
In Stock : 400
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF