TPSMF4L85A
Littelfuse Inc.
Product No:
TPSMF4L85A
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SOD123FL
In Stock : 2355
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V