TPSV687M006S0035
KYOCERA AVX
Product No:
TPSV687M006S0035
Description:
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2924
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 µF