TPSW686M006R0110
KYOCERA AVX
Product No:
TPSW686M006R0110
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 2312
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF