TR50JBXR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
TR50JBXR100
Package:
TO-220
Description:
RES 0.1 OHM 5% 50W TO220
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 100 mOhms
Series TR
Power (Watts) 50W