Home / RF Antennas / TRA4501S3CW-001
minImg
TRA4501S3CW-001
TE Connectivity Laird
Product No:
TRA4501S3CW-001
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 460MHZ DOME SMA MALE PAN
User Guide
Frequency Range 450MHz ~ 470MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 3.500" (88.90mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series Phantom®
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 460MHz
Power - Max 100 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3dB
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)