TRA4703P
TE Connectivity Laird
Product No:
TRA4703P
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 480MHZ DOME N FEM PAN MT
User Guide
Frequency Range 470MHz ~ 490MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Female
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 4.135" (105.03mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series Phantom®
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 480MHz
Power - Max 150 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)