Home / RF Antennas / TRA806-17103
minImg
TRA806-17103
TE Connectivity Laird
Product No:
TRA806-17103
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ DOME NMO
User Guide
Frequency Range 806MHz ~ 960MHz, 1.575GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications AMPS, DCS, GPS, GSM, PCS, UMTS
Number of Bands 7
Ingress Protection -
Termination NMO
Mounting Type Base Mount
Height (Max) 2.300" (58.42mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular, General ISM
VSWR 2, 2.5
Series Phantom®
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz
Power - Max 100 W