TRMD476K020H0055
KYOCERA AVX
Product No:
TRMD476K020H0055
Description:
CAP TANT
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF