TRR01MZPF64R9
Rohm Semiconductor
Product No:
TRR01MZPF64R9
Package:
0402
Description:
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 5590
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Resistance 64.9 Ohms
Series TRR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W