TRR03EZPF1152
Rohm Semiconductor
Product No:
TRR03EZPF1152
Description:
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 5000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 11.5 kOhms
Series TRR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W