TRR03EZPF2052
Rohm Semiconductor
Product No:
TRR03EZPF2052
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0603
Description:
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 7010
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 20.5 kOhms
Series TRR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W